Bulut (CLOUD) Çözümleri

Bulut (Cloud), verileriniz ve işlem gücünüzün sadece bir makina ile sınırlanmadığı bir veri barındırma ve işleme sistemidir. Dosyalarınız tek bir sunucu yerine bir sunucu çiftliği içerisinde barınır ve çalışır. Bu sayede hem sunucuda oluşabilecek teknik arızalarda kesinti yaşamazsınız hem de anlık olarak sunucu çiftliğinin kaynaklarından yararlandığınız paydayı değiştirebilirsiniz. Bu sistem aynı zamanda inanılmaz esnek bir ücretlendirme modelini ve ihtiyaca göre ölçeklendirebileceğiniz bir hosting hizmetini mümkün kılar.

Genel Bulut (Public Cloud) yapısında sunduğumuz Bulut (Cloud) platformu üzerindeki toplam kaynakta çalışmakta olan yapı; Özel Bulut (Private Cloud)  çözümünde tamamen sizin istediğiniz ve size özel olarak yapılandırılan donanım kaynakları üzerinde çalışmaktadır.

Bulut Çözümlerin  Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Kritik iş uygulamalarınızı çalıştırdığınız sistemi, bulut bilişim altyapısı üzerinden altyapı gerekliliklerine uygun olarak oluşturur böylece çalışmalarınıza kesintisiz ve performans problemi yaşamadan devam edersiniz.

  • Kullanmakta olduğunuz farklı uygulamalarınız için farklı bulut bilişim altyapılarıyla tamamen ihtiyacınız olan hizmeti aldığınızdan emin olursunuz.

  • İhtiyaçlarınıza uygun bulut hizmet alternatifleri ile iş süreçlerinizde katma değerleri sağlarsınız.

  • İlk yatırım maliyeti olmadan bulut bilişim teknolojilerinden hızlıca faydalanmaya başlar ve bulut bilişim teknolojilerinin sağladığı esneklik, hızlılık, verimlilik, ölçeklenebilirlik gibi avantajların tamamından Teknikpark ın sunmakta olduğu kalite farkıyla yararlanırsınız.

  • Bulut hizmetlerine ek olarak sunulan, yönetilen hizmetler ve danışmanlık hizmetleri ile asıl işinize odaklanp rekabet avantajı sağlarsınız.

  • Birebir iletişim kurulabilen, alanında uzman müşteri ilişkileri ve hizmet yönetimi ekiplerimize ihtiyacınız olduğu her an ulaşırsınız.

  • Veri Merkezimiz ile yüksek güvenlik önlemleri ve kaliteli operasyonel hizmetlerden faydalanırsınız.