Teknikpark; kurumların IT (Information Technologies) altyapılarıyla ilgili komple anahtar teslim proje yapmayı hedefleyen çözüm odaklı bir firmadır. Piyasadaki kurumların, infrastructure ile ilgili çözüm oluşturması sürecinde sunucu, veri depolama, sanallaştırma, bilişim altyapısı güvenliği, fiziksel güvenlik, kablolama & altyapı, dış kaynak personel kiralama, danışmanlık hizmetleri, ağ çözümleri gibi alanlarda katma değerli çözümler üreterek kurumların IT ile ilgili her türlü ihtiyaçlarına uzman ekibiyle çözüm sağlayan müşterisiyle uzun yıllar sürecek bir yol arkadaşlığını amaçlayan bir sistem entegratör firmadır.
 
 
Teknikpark müşterilerine sunduğu çözümler kapsamında, IT bölümlerini sadece para harcayan bir gider kapısı olarak gözükmesinden öte; kurumlara özellikle iş çözümleri (business solutions) alanında katma değerler oluşturmayı hedefleyerek hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
 
 
Teknikpark, müşterilerle oluşturmayı hedeflediği yol arkadaşlığı çerçevesinde, müşterilerini IT ihtiyaçlarının sağlanmasında ve verdiği danışmanlık hizmetlerinde önemli bir rol almayı ilke edinmiş olup müşterileriyle birlikte büyümeyi hedeflemektedir. Bu hedeflerini gerçekleştirirken özellikle teknik danışmanlıklarında ve ihtiyaçların analizindeki katma değerli yaklaşımlarıyla piyasadaki rakiplerinden ayrışmak, Teknikpark için olmazsa olmazlardandır.
 
 
Teknikpark, teknoloji alanındaki son gelişmeleri, trendleri kurumların mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları ile birleştirerek verdiği tasarım, uygulama, proje yönetimi ve destek hizmetlerini yüksek kalitede “Müşteri Memnuniyeti” prensibiyle sunmayı ve bu doğrultuda kendi iş alanında lider olmayı hedeflemektedir.