Network Güvenliği-old

EXTEND YOUR BUSINESS

Network güvenlik çözümlerimizle her zaman sizlere destek vermeye hazırız.

İletişim teknolojilerine yön veren asıl unsur olan internet; bağlantı yollarının hızlanması ve ucuzlaması sebebiyle veri sızıntıları, siber saldırılar ve zararlı kodların tehditleri gibi bilgi güvenliğine yönelik birçok riski artan oranlarda karşımıza çıkartmaktadır. Kişisel ve kurumsal hassasiyet içeren her türlü bilgilerin korunması ve mahremiyetinin sağlanması ise özel ya da tüzel kişiler açısından çok ciddi bir önem taşımaktadır.

Önceden alınmamış bir önlem nedeniyle karşılaşılabilecek güvenlik tehdidi sebebiyle kurumların; iş ortağı ve hissedarlar karşısında güven kaybına uğraması, stratejik bilgileri kaybetmesi, kurumsal imajının zedelenmesi söz konusu olabilir. İşte tüm bu olası sorunlardan korunmak ve geleceğe güvenle hazırlanmak için bilgi ve erişim güvenliğine yönelik altyapı ve politikaları bugünden oluşturmak son derece önemlidir. Bu ortamda kurumsal bilgilerin korunması ve gizliliğinin sağlanması ise kurumlar açsından ciddi bir önem taşımaktadır.

Teknikpark bu kapsamda :

Next Generation Firewall (Firewall)

Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Veri Şifreleme

Log Managament & Korelasyon

Wireless Security

SSL Vpn

Atak Engelleme Sistemi (IPS)

Son Kullanıcı Güvenliği

Database Firewall
Web Security Gateway

Mail Security Gateway

Web Application Firewall

çözümleri sunmaktadır.

AĞ ÇÖZÜMLERİ

Günümüzde hızla gelişen ağ teknolojileri, özel sektör işletmeleri ve kamu kuruluşları için iş süreçlerinde optimum maliyet ve yüksek verimlilik sağlayarak rekabet avantajı elde etmenin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

Veri Yedekleme Çözümleri

Bilgi toplumunda en kritik süreçlerden biri de veri kaybının engelleyecek çözümlere ihtiyaç duyulmasıdır. Veri kaybı durumlarında iş kaybını en aza indirecek tasarımların sağlanması, sunduğumuz en kritik hizmetlerden biridir

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma, mevcut bulunan fiziksel donanımın sanal makineler yardımıyla çok daha verimli kullanılabilmesini sağlayan, çeşitli yazılım ve donanım bağımlılıklarını ortadan kaldıran ve bu sayede de yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür.


Fidye yazılımları interneti biraz takip eden herkes fidye yazılımları konusunda bilgi sahibidir.Fidye yazılımı ile sistmeminize girilir ve verileriniz yüksek şifreleme algoritması ile şifrelenir.Verilerinize tekrar ulaşmak için fidyecilerin belirttiği ödemeyi yapmanız gerekir.Fidye yazılımları ile muhattap olmamak için ağ ve sistem güvenliği ile ilgili yapılması gereken işlemler mutlaka yapılmalıdır.Veri ağınıza daha girmeden güvenlik başlayıp sonu kullanıcı makinesine işlenmeye başlayana kadar güvenlik adımları devam etmelidir.

Hacktivizm, sosyal veya politik olarak motive edilmiş bir nedenle bilgisayar sisteminin veya ağının izinsiz kullanımını içerir. Bu saldırılar, bir bilgisayar korsanıyla aynı teknikleri ve araçları kullanır, ancak bunu hizmetleri kesintiye uğratmak ve dikkatleri sosyal veya politik bir amaca çekmek için yapar; bu, genellikle bir kuruluşun itibarına çok alenen zarar verir.

Kimlik avı saldırıları, saldırganın kurbanları hassas bilgilerini vermeleri için kandırmak için sahte bir e-posta veya web sitesi oluşturduğu bir tür siber güvenlik saldırısıdır - örneğin çevrimiçi hesapların şifreleri, iş için oturum açma kimlik bilgileri, kredi kartı kimlik bilgileri ve diğer kişisel finansal bilgiler ve kullanım türleri bu ayrıntılar ortalığı kasıp kavurmak için.


Sizlere Sunduğumuz Diğer Hizmetlerimiz

İletişime geçelim

İŞLETMENİZİN BİLİŞİM NOKTASINDA İHTİYAÇLARINI KONUŞALIM

En hızlı şekilde sizin için en uygun çözümü beraber bulalım.